Almanca Notlarım

Almanca Burçlar / die Sernzeichen

Almanca Burçlar / die Sernzeichen

Almanca Burçlar / die Sernzeichen Burçlar Yılın oniki ayı olduğu gibi oniki tanedir ve dört element olarak gruplara ayrılır. Üç ateş elementi, üç toprak elementi, üç hava elementi ve Üç su elementi olan burç vardır. Almanca Burçlar / die Sernzeichen Aşağıdaki yazımızda bu burçlar hakkında Almanca olarak detaylı bilgilendirmeleri görebilirsiniz.

Almanca Burçlar / die Sernzeichen Bir elementin doğasını anlamak için, yaşamdaki yerine bakmak yeterlidir. Elementin doğadaki konumu benzer şekilde insanda belirir. Böylece bütün burçlar da bulundukları gruba göre belli şekillenmeler olur.

Almanca ve Türkçe Burç İsimleri

 

 

Almanca ve Türkçe Burçların Anlamları

Almanca Koç Burcu Widder –  (Mart 21 – Nisan 20): Koç burcundakiler özgür ve cesaretli insanlardır. Diğer insanları yönlendirmeyi ve başkalarının hayatına heyecan katmayı severler. Koç burcu coşkulu ve amaç odaklıdırlar.

 

Almanca Boğa Burcu Stier – (Nisan 21 –Mayıs 21): Boğa burcu itimat edilir ve arzuladıkları şeyler uğruna savaşmaya hazırlardır. Boğa çok basit anlaşılabilen insan tipidir ama bir de inatçı olabilirler. Boğa her şeyi erteleyen bir yapısı olmasına karşın iyi bir iş etiği bulunmaktadır.

 

Almanca İkizler Burcu Zwillinge – (Mayıs 22 –Haziran 21): ikizlerin bir çok tarafı bulunmaktadır ve enerjik kişilikleriyle tanınırlar. Çok konuşkan ve sosyal kişiliğe sahiptirler. İkizler her vakit canları ne istiyorsa o yönde hayatlarını yaşarlar.

Almanca Yengeç Burcu Krebs – (Haziran 22 – Temmuz 22): Yengeç tutarsızlığıyla kendini göstermiştir. Hem güvende olmaktan hoşlanırlar hem de serüven ararlar.

Almanca Aslan Burcu Löwe – (Temmuz 23 – Ağustos 21): Aslan burcuna mensup bireylerin kendilerine yüksek güvenleri bulunmaktadır. Çok fedakar insanlardır. Bir de çok nazik ve cömerttir. Aslan basitçe kızabilme özelliği ile tanınmasına karşın affedicidir.

Almanca Başak Burcu Jungfrau – (Ağustos 22 –Eylül 23): 6. Başak burcu olanlar aklı ön planda tutarlar. Sürekli analiz gerçekleştirme ve düşünmek üstüne yaşamlarını kurarlar. Kendilerini ve etrafını daha iyi duruma getirmekten hoşlanırlar.

Almanca Terazi Burcu Waage – (Eylül 24 – Ekim 23): Terazi burcuna mensup şahıslar diplomatik kişilikleriyle ön plana çıkarlar. Herkesle iyi anlaşırlar ayrıyeten hırslıdırlar. Para kazanmak amacıyla çok fazla çalışıp emek harcarlar.

Almanca Akrep Burcu Skorpion – (Ekim 24- Kasım 22):  Akrep burcu olanların çok yoğun kişilikleri bulunmaktadır. Her şeyi sorgulamayı severler ve kendileri amaç ve anlam taşıyan her şeyde çok çalışırlar. Akrepler başka şahıslara nezaket ve sadakatli davranırlar.

Almanca Yay Burcu Schütze – (Kasım 23 – Aralık 22): Yay burcu olanlar yaşama bakış açısı çok pozitiftir. Canlı bir kişilikleri bulunmaktadır ve yeni insanlarla eğlenmekten hoşlanırlar. Bir de umursamaz olabilirler.

Almanca Oğlak Burcu Steinbock – (Aralık 23 –Ocak 20): Oğlak burcuna mensup şahıslar hırslı, tutkulu doğalarıyla bilinirler. Onların gayet aktif bir akıl stratejisi bulunmaktadır ayrıca her vakit hayatlarını denetim altında tutmak zorundadırlar.

Almanca Kova Burcu Wasserman – (Ocak 21- Şubat 19): Kova burcundakiler başkalarının kendileri ile ilgili ne düşündüklerini hiç bir vakit önemsemezler. Sahip oldukları her fırsatı kullanır ve yeni fikirler üretmek amacıyla kullanırlar.

Almanca Balık Burcu Fische – (Şubat 20 – Mart 20): Balık burcu olan şahıslar son derece duygusaldır ve ayrı bir dünyada yaşarlar. Gerçeklikten kaçmak isterler. Balık burcu şahıslar iyi bir dost ve dinleyicidirler.

 

ALMANCA DERSLER

Almanca saatler, yazılışları ve Almanca Saat Kaç Nasıl Söylenir   
Almanca Sayılar ve Yazılışları – Die Zahlen
Exit mobile version