Almanca Genel

Almanca Genel konularımızın paylaşıldığı alan. Almanca A1 Dersleri, Almanca Harfler, Almanca Kelimeler, Almanca Konu Anlatımları.

Almanca öğrenmek için o dil ile aranızda bir bağ ve duygu oluşturmanız gerekir. :)

Almanca eğitimi alanında Türkiye’nin en zengin kaynaklarını sizlere sunan almancanotlarim.com, almanca öğrenen ve öğreten on binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Web sitemizde Türkçe anlatımlı konuları, her seviyeden aktiviteli okuma makaleleri, izleme aktiviteleri, yazma aktiviteleri ve Almanca dilinin kaynağından sizlere eşsiz bilgiler sunuyor. Sitemizde ayrıca öğrenciler için almanca ödevler  yardımcı bilgiler ve daha fazla zengin kaynak mevcut.

Almanca dili bir dünya dilidir. Dünya üzerinde en çok konuşulan diller arasına girmese de bir çok yerde ve ülkede geçerliliği olan bir dil olma özelliğini koruyor. Dünya genelinde Almanca konuşan ülkeler ; Almanya Avusturya Belçika Eupen İsviçre‎ Lihtenştayn‎ Lüksemburg‎ Namibya‎ Polonya. Dünya üzerinde en çok öğrenilen diller arasında önemli bir statüye sahip olan Almanca artık günümüzde milyonlarca kişi tarafınca konuşuluyor. Almanca öğrenilmesi oldukça keyifli bir dil olma özelliğini de koruyor.

Almanca öğrenmek için o dil ile aranızda bir bağ duygu oluşturmanız gerekir :) . Almanca öğrenilen her kelime Türkçeye çevrilmeye kalkılırsa işin içinden çıkılmaz. Nedenine gelince çünkü bu iki dilin uzaktan ve yakından ne bir akrabalığı ne de benzerliği var. Türkçe düşünüp Almanca öğrenmenin imkanı da yoktur.

Birçok insan yabancı dil öğrenmek ve kendine yeni ufuklar açmak ister. Fakat yabancı bir dil öğrenmek insanlara zor gelebilir. Yeni bir dil öğrenmek gerçekten de sanıldığı kadar kolay bir süreç değildir. Birçok işte olduğu gibi yabancı dil öğreniminde de ilk olarak sabır gereklidir. Pes etmeden istikrarlı bir şekilde öğrenime devam edildiğinde alınan sonuçlar sizi mutlu edecektir.

Başa dön tuşu