Site icon Almanca Notlarım

Almanca Hava Durumu – Das Wetter

Bu içeriğimizde Almanca Hava Durumu konusunu öğreneceksiniz. Ayrıca detaylı , Almanca hava durumu ile ilgili cümleler, bölümlerini de bulabilirsiniz. Bu Konumuzda yazılan içeriği not alarak çalışmayı unutmayın, pekiştirme için sitemizde yer alan diğer almanca konularımıza göz atarak alıştırmaları her konu için yapabilirsiniz. Almanca dilini kullanırken, havalardan çok sık bahsederiz. Almanca hava durumu diyalogları mutlaka herkesi yakından ilgilendiren bir konudur. İşte Almancada havalar nasıl diye sorulduğunda cevap verebileceğiniz, doğanın bize sunduğu farklı hava durumları.

“Türkçe dilimizde hava durumunu kontrol etmek ne kadar ehemmiyetliyse Almancada da hava durumunu biliyor olmak, alakalı terimleri bilmek son derece ehemmiyet arz etmektedir.

Bunlara ek olarak, bildiğiniz gibi ‘havanın durumu‘ hakkında günlük hayatta çok da yakın olmadığımız ama diyalog içerisinde bulunduğumuz insanlarla sıkça yapılan bir konuşmadır. Yurt dışında karşılaştığınız insanlarla da, hava olayları ve günlük hava durumu (das Wetter) ile ilgili olarak rahatça sohbet edebilmek adına, bu terimleri öğrenmek yine büyük önem taşıyor. Bu yazımızda, Almanca hava durumu ile ilgili olarak bilmeniz gereken terimler, soru ve cevap kalıpları ve çeşitli hava olayları ile ilgili detaylı bilgiyi bulabilirsiniz.

Almanca Hava Durumu Konu Anlatımı yazımıza Hazırsanız başlayalım!

Das Wetter (Hava Durumu )

DİE WÖRTER (KELİMELER)

 

DİE HİMMELSRİCHTUNGEN (YÖNLER)

Almancada Yönler ; Westosten (Kuzeybatı) Norden (Kuzey) Nordosten (Kuzeydoğu) Westen (Batı) Osten (Doğu) Südwesten (Güneybatı) Süden (Güney) Südosten (Güneydoğu)

Web sitemizde arama yaparak Almanca hava durumu ile ilgili aramalar yapabilir istenilen bilgilere ulaşabilirsiniz Buradan Almanca Hava Durumu Türkçe Anlamları Resimli konumuza buradan Almanca Yönler – Richtungen Buradan Die Richtungen – Almanca istikamet yönleri isimli konularımıza ulaşabilirsiniz.

Exit mobile version