Almanca Notlarım

Almanca Selamlaşma ve Vedalaşma Formları

Almanca Selamlaşma Vedalaşma Kalıpları

Almanca Selamlaşma ve Vedalaşma Formları Bu dersimizde Almanca selamlaşma ve vedalaşma kalıplarını öğreneceğiz. Almancada nasıl selam verilir ve nasıl veda edilir. Almanca kelimeleri sizde evlerinizde yüksek sesle telaffuz edin. die Gußformen – Selamlaşma ve vedalaşma formları anlamına geliyor. die Begrüßung (Selamlaşma) der Abschied  (Vedalaşma) anlamına geliyor. Almanca Selamlaşma ve Vedalaşma Formları  konu anlatımına başlıyoruz.

die Begrüßung. (Selamlaşma)

 

 

der abschied –   Vedalaşma

Almanlar genelde resmi ve çok disiplinli kültür anlayışına sahip insanlardır. Almancada Hallo ve Tschüs kelimelerini sadece aile arkadaş ve çok samimi olduğumuz kişilere karşı kullanılır. İleri düzeyde samimi olmadığımız kişilere ve resmi ortamlarda ise Guten Tag ve Auf Wiedersehen kelimelerini kullanırız. Bunu bir görgü kuralı olarak not alın ve aklınızda tutun.

 

Almanca Selamlaşma Örnek Cümleler

 

Almanca Kendini Tanıtma Kalıpları, Almanca selam, Almanca selam ne demek, Almanca selam vermek, Selam Almanca ne demek, Almanca vedalaşma sözleri nedir?, Bu sorulara yanıt için bu makale hazırlanmıştır.

Exit mobile version